Mednarodni debatni turnir v Ljutomeru

Dijaki debatnega kluba so se pretekli teden ponovno udeležili mednarodnega debatnega turnirja v Ljutomeru. Na turnirju so sodelovale ekipe iz Slovenije, Italije, Albanije, Hrvaške, Bosne, Avstrije in Češke.

Vse tri ekipe debatnega kluba so se odlično odrezale. Mila Glumac, Oleksandra Guzenko in Marija Hejja so v uvodnih debatnih krogih zmagale šest od šestih debatnih krogov in se tako kot prve uvrstile v izločilne boje. Te so zaključile v polfinalu kot najbolje uvrščena slovenska ekipa.

Rok Felicijan in Lana Rajković sta debatirala z dijakinjo SVŠGUGL, Zarjo Bricelj. Tekmovanje so končali na 9. mestu in s tem le za mesto zgrešili uvrstitev v četrtfinale.

Alina Mia Vavpotič, Vita Razinger, Matjaž Jordan in Sofija Nedić so s tremi zmagami v uvodnih debatnih krogih tekmovanje zaključili kot najboljša začetniška ekipa.

Dijaki so dosegli tudi izvrstne individualne rezultate. Mila Glumac je postala najboljša govorka turnirja, Oleksandra Guzenko se je uvrstila na 2. mesto, Rok Felicijan na 8. mesto, Marija Hejja pa na 11. mesto.